Filtreleme
Fiyat
TL TL
Kategoriler
47
48
51
49
52
53
50
Stok Durumu
1
1 den 14 e 14 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

 Domates Fidesi Nasıl Ekilir? 

 Aldığınız ya da yetiştirdiğiniz domates fidelerinin dikimini yapmadan önce dikim yapacağınız bahçenizin tavına gelmiş ve işlenmiş olması gerekir. Toprak ısısının uygun olması ve don olayların geçmiş olması, domates fidesi dikimi yapılacak olan toprakta yeterli mineral yoksa gerekli organik gübreler ve torf ile gıda takviyesi yapılması gerekir. Domates fidelerinizin dikimi için eğer seçtiğiniz toprak uygunsa fide dikimi için uygun rüzgarsız ve serin havaları seçmeniz gerekir. Domates fidesinin daha fazla güneş ışığından yararlanabilmesi için kuzey ve güney yönünde dikimleri tercih ediniz.

 Fide dikimlerinde sıralar üzerinde çift dikim yapmanız uzun vadede size hem hasat hem de sulama açısından maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltır. Domates fidelerini sıralar üzerinde mesafe 40-60 cm, sıralar arası ise, 90-130 cm olacak bir şekilde dikebilirsiniz. Domates fidelerini dikimi sırasında bitkinin viyolde kalan kısmının tamamı yani fidenin yaklaşık 3'de 2 si toprağın altında olması gerekir.

 Domates Fidesi Dikimi Ne Zaman Yapılır?

 Domates tohumu ekimi genellikle ilkbahar, sonbahar ve yaz ayları içinde yapılması tavsiye edilir. Domates tohumunda tohumun ekimi ve kalitesi hasadın verimliliği bakımından çok önemlidir. Domates tohumunun ekim derinliği 0,5-1 cm , sıralar üzeri mesafesi ise, 40-60 cm ,sıralar arası 90-130 cm arasında olması gerekir. Domates fidesi kullanılacaksa domates fidesinin ekim aralıkları, domates tohumunun ekim aralıkları ile aynı aralıklarda olabilir.

En Çok Tercih Edilen Domates Fidesi Çeşitleri

Beef Domates Fidesi

Kokteyl Domates Fidesi

Köy Domates Fidesi

Oturak Domates Fidesi

Pembe Domates Fidesi

Salçalık Domates Fidesi

Sırık Domates Fidesi